1.Zaměstnanec se zavazuje, že po skončení tohoto pracovního poměru se po dobu 12 měsíců zdrží výkonu výdělečné činnosti, která byla předmětem činnosti zaměstnavatele
Konkurenční doložka
uzavřená dle ust. § 310 a násl. zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů mezi
Název: _______________________________________________________________________________________________
sídlem: _______________________________________________________________________________________________
IČ: ____________________________________________, číslo účtu:__________________________________________
(dále jen „zaměstnavatel“)
a
Jméno: _______________________________________________________________________________________________
narozen: __________________________, v ____________________________, RČ:___________________________________
bytem: _______________________________________________________________________________________________
(dále jen „zaměstnanec“)
článek 1
Zaměstnanec pracuje u zaměstnavatele v pracovním poměru na základě pracovní smlouvy od _____________________ a vykonává
práci _______________________________________________________________________________________________________
článek 2
1. Zaměstnanec se zavazuje, že po skončení tohoto pracovního poměru se po dobu 12 měsíců zdrží výkonu výdělečné činnosti,
která byla předmětem činnosti zaměstnavatele, a to ______________________________________________________________, nebo jiné činnosti, která by měla vůči němu soutěžní povahu.
2. Zaměstnavatel se zavazuje, že zaměstnanci bude poskytovat peněžité vyrovnání ve výši _____________________(jeho průměrného měsíčního výdělku, který bude u něho určen a používán při skončení pracovního poměru), za každý měsíc plnění zaměstnancova závazku uvedeného v článku 2 bodu 1. této smlouvy. Peněžité vyrovnání je splatné vždy 15. dne každého kalendářního měsíce následujícího po uplynutí měsíce, v němž byl závazek zaměstnance plněn.
3. V případě, že zaměstnanec svůj závazek uvedený v v článku 2 bodu 1. této smlouvy poruší, je povinen zaplatit zaměstnavateli
peněžitou částku ve výši ______ násobku hrubého měsíčního příjmu, kterého při skončení pracovního poměru dosahoval. Zaplacením této částky závazek zaměstnance uvedený v článku 2 bodu 1. i povinnost zaměstnavatele vyplývající z článku 2 bodu 2. této smlouvy zanikají.
článek 3 - Závěrečná ustanovení
1. Platnost a účinnost této smlouvy nastává ke dni podpisu smlouvy oběma stranami.
2. Smluvní strany se podle zákona o rozhodčím řízení a o výkonu rozhodčích nálezů č. 216/1994 Sb. v platném znění dohodly, že veškeré jejich spory vzniklé z této smlouvy a nebo v souvislosti s ní budou rozhodovány v rozhodčím řízení před jediným rozhodcem podle Jednacího řádu rozhodčího řízení vydaného Unií pro rozhodčí a mediační řízení ČR, a.s., IČ: 27166147 (dále jen "Unie") a zveřejněného na internetové adrese www.urmr.cz, přičemž rozhodce bude ke dni doručení žaloby zapsán v Seznamu rozhodců vedeném Unií a smluvní strany tímto výslovně pověřují Unii, aby určila podle Jednacího řádu rozhodčího řízení rozhodce pro rozhodčí řízení, založené touto rozhodčí doložkou. Smluvní strany tímto pověřují takto určeného rozhodce k rozhodování všech sporů podle zásad spravedlnosti. Smluvní strany výslovně prohlašují, že před podpisem rozhodčí smlouvy měly a mají možnost seznámit se s Jednacím řádem rozhodčího řízení, jakož i s Nařízením o nákladech rozhodčího řízení a také tak učinily a uvedené dokumenty tak považují za nedílnou součást této rozhodčí smlouvy.
3. Smlouva je vyhotovena ve dvou stejnopisech a po jejím podpisu si každá ze stran ponechá po jednom stejnopisu.
4. Smluvní strany prohlašují, že si smlouvu přečetly, jsou oprávněny smlouvu uzavřít, její obsah je jim znám a na důkaz své svobodné a vážné vůle připojují svůj podpis.
V___________________________dne_____________ V___________________________dne_____________
____________________________________________ ____________________________________________
zaměstnavatel zaměstnanec
|
Průměr: 2,92
|
Hodnotilo: 1676 x
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
|